Co je tady špatně?

26. října 2012 v 16:57 | Ivet Pe |  Příběh: DVOJROZMĚRNÉ MALIČKOSTI
Úvodní poznámky a informace k celému příběhu najdete ZDE.

2. Kapitola

Co je tady špatně?


Můj šťastný týden už uplynul a Karolína se Simonou se již vrátili zpátky domů. S Adamem to také nebylo zrovna snadné, od naší menší rozepře nad sklenkou vína (nebo spíše od chvíle, kdy jsem se kvůli jeho nehoráznostem příšerně urazila) jsem se snažila vyhnout jakékoli konverzaci, kterou bych s ním musela vést. Cítila jsem se v jeho přítomnosti trapně a on se cítil také tak, alespoň mi to tak připadalo.

Karolína mě požádala, abych se dnes večer zastavila na kontrole u nich doma, musela totiž něco hrozně důležitého zařídit, a tak nemohla být se svým synem. Ochotně jsem souhlasila, stejně jsem neměla nic lepšího na práci. Kolem devátá večer jsem zaťukala na dveře a po chvilce čekání mi otevřel Adam. Chtěla jsem vejít dovnitř jako vždy, ale on zatarasil celé dveře a vypadal vážně překvapeně, že mě vidí. Po chvíli ticha, když nepřestával strnule stát ve dveřích, jsem řekla: "Karolína mě posílá, abych zkontrolovala, jak ti to jde s Davidem." Přikývl, ale vypadal stále zmateně. Po chvíli dalšího ticha, kdy se neměl k tomu, aby mě pustil dovnitř, jsem se zeptala: "Můžu jít dál?" Zaváhal. Zamyslel se a vykoktal ze sebe: "Hmm... Jasně." Za další notnou chvíli konečně ustoupil ze dveří a já vešla dovnitř.

Jakmile jsem vstoupila dovnitř, uslyšela jsem něčí hlas: "Zlato, myslel jsi tohle?" A ani ne o sekundu později jsem zjistila i komu patří. Z kuchyně vyšla nějaká žena, oblečená jen v negližé a v ruce držela láhev vína. "Heleno, vysvětlím ti!" vyhrkl hned Adam. Ženština vypadala trochu vyvedená z míry a zeptala se: "To je tvoje žena?" "Ne!" odpověděl jí Adam, ale nespouštěl ze mě oči. "Vypadá tak," špitla.

Nevím, jak jsem v tu chvíli vypadala já, ale jsem rozhodně ráda, že to nevím. Adam se tvářil, jako by ho při nevěře přistihla opravdu jeho manželka a ta žena v negližé vypadala dost zmateně. "Není to tak, jak to vypadá!" oznámil mi sebejistě Adam, když jsem z jeho návštěvy nespouštěla oči a nevydala jsem ani jednu hlásku. Po této stupidní frázi se mi náhle zase řeč vrátila. "No, jasně!" odsekla jsem, zakroutila jsem hlavou a vyřítila jsem se z jeho domu.

Uklidnila jsem se až doma. "Něco je špatně. Tady je něco sakra špatně..." šeptala jsem si. Jsou manželé teprve rok a on už ji podvádí. V jejich vlastním domě. A zrovna když zařizuje nějaké společné záležitosti. Ale nechtěla jsem na to už myslet, potřebovala jsem si nějak vyčistit hlavu a vymazat ten nepříjemný výjev té osoby v negližé ze své mysli.

Ráno jsem snídala pohroužena v nehezkých úvahách, ale vyrušilo mě zaklepání. Nebyla jsem moc nadšená, když jsem za dveřmi spatřila Adama. "Chci ti to vysvětlit," spustil na přivítanou. "Nechci nic vědět. Není to moje věc!" rázně jsem zakroutila hlavou. "Ale já chci, abys to zrovna ty pochopila," nenechal se odbýt. "Jak ji můžeš podvádět, a tak krátce po svatbě? A ještě když máte malého syna!" vyhrkla jsem na něj své výčitky. "Já ji nepodvádím. Máme prostě volnější vztah... Jsme tak domluvení. Já někoho mám, ona někoho má..." Nemohla jsem uvěřit tomu, co se mi tu pokoušel naznačit. "Ona o tom ale neví! Jinak by mě neposílala k vám, abych zkontrolovala Davida," odpověděla jsem neústupně. "Ona to tak narafičila. Udělala to schválně. Chtěla, abys mě přistihla a myslela si, že jsem hajzl." "Proč by to dělala?" zeptala jsem se nevěřícně. "Vždyť ji znáš! Ví, že si ke mně vždycky chovala jisté city a chtěla, aby sis o mně myslela jen to nejhorší... Ale to neví, že si na mě už přes týden naštvaná kvůli tomu, co se stalo, když byla mimo město. Takže se nemusela namáhat!" Stále jsem tomu nemohla uvěřit a Adam vypadal, že ho strašně rozčiluje můj nevěřícný postoj. "Nemůžu uvěřit, že věříš víc jí než mně!" zakřičel nakonec vztekle a vyletěl z bytu. Dveře se prudce přibouchly.

Byla jsem tak zmatená. Tak strašně jsem chtěla mít jasno, ale nějak to nešlo. Vím, že Karolína je pěkná potvora, ale Adam také není žádný svatoušek.... Kdyby ale byla pravda to, že to Karolína celé vymyslela, pak by s ní bylo něco hodně v nepořádku. Bylo mi ale hrozně líto, jak Adam odešel, zdálo se, že mu vážně záleželo na tom, aby mi to vysvětlil a já začala litovat, že jsem se nezachovala lépe.

Za chvílí se ozvalo opět zaťukání, pomalu jsem otevřela. Ve dveřích stál znovu Adam, už se tvářil smířlivěji. "Promiň, přehnal jsem to. Nechtěl jsem na tebe být takový. Já bych si jen přál, aby to mezi námi bylo jiné..." "Jak můžete mít takové manželství?" zeptala jsem se nejistě. "Už nám to dost dlouho neklape," odpověděl. "Takže máte volný vztah..."celé jsem to musela zpracovat. Přikývl: "Kdybych mohl být s tím, na kom mi opravdu záleží, tak bych se nemusel stýkat s jinýma..." "A na kom ti tak záleží?" zeptala jsem se. "Víš, jsem strašně zmatený a potřebuji si ještě nějaké věci ujasnit... Nechci to zbytečně komplikovat," odvětil se sklopenýma očima. "Pokud tě to uklidní, tak jsem také zmatená...." zašeptala jsem. Adam zakroutil hlavou: "Nechtěl jsem ti to tak zamotat... Myslím, že tady bychom měli náš rozhovor ukončit. Nejdřív si to musím všechno ujasnit, a pak bychom mohli v našem rozhovoru pokračovat..." Přikývla jsem a Adam odešel, tentokrát již opravdu. Osaměla jsem, a tak jsem již do prázdného bytu zašeptala: "Se mnou je opravdu něco špatně, když miluju manžela své sestry..."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bionka* Bionka* | Web | 29. října 2012 v 22:32 | Reagovat

Páni... úplně jsem se do toho zažrala :D Už chci další! :)

2 valin valin | Web | 30. října 2012 v 21:21 | Reagovat

To je úžasný nápad psát plynulý příběh na témata týdne. obdivuju.  Moc hezky píšeš, budu sem chodit číst.

3 ivet-pe ivet-pe | Web | 30. října 2012 v 21:51 | Reagovat

Moc děkuji za chválu, jsem ráda, že se Vám to líbí. Mám opravdu velkou radost, že navštěvujete můj blog. Děkuji. :-D

4 Bev Bev | E-mail | Web | 26. listopadu 2012 v 5:57 | Reagovat

Zajímavě se to vyvíjí!! Jsem zvědavá jak z toho Adam vybruslí.. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama