Leden 2016

Čekání je dřina

31. ledna 2016 v 17:57 | Ivet Pe |  Nesmrtelnost chrousta a jiné důležitější úvahy
Dnes vám přináším seznam věcí, na co vše se dá čekat. Možná se v něčem poznáte a možná vás to trochu pobaví. A na co tedy čekám, čekáš, čekáme?

1. Čekám tu na tebe celou věčnost
Tak tuto větu říkají nejčastěji muži ženám. Nebudeme si nic nalhávat, ženy většinou nechodí včas. V této chvíli si raději dobře rozmyslete, co řeknete dále, protože na větu typu: "Čekám tu na tebe jako idiot už třičtvrtě hodiny." Byste mohli dostat velmi nemilou odpověď: "Nemůžu za to, že neumíš čekat jinak." Poté může následovat ještě pár informativní vět o tom, že byste měli být ve skutečnosti nadšení, že právě vy na ni můžete čekat, protože je tak výjimečná, a to je i ten důvod, proč musí chodit později než ostatní ženy, kterým stačí zpoždění tak deset minut. Než něco uděláte, tak přemýšlejte. Mějte na paměti, že i u nás je vražda trestná - byť v afektu.

Tohle rozhodně nedělejte!

20. ledna 2016 v 18:19 | Ivet Pe |  Nesmrtelnost chrousta a jiné důležitější úvahy
Rozhodla jsem se vytvořit malý přehled věcí, které byste opravdu, ale opravdu neměli dělat! Jedná se totiž o 4 největší chyby, které mohou vážně, ale skutečně vážně poznamenat vás samotné nebo váš dosavadní život.

1. Klikat na nejrůznější portály plné rad, ať už se jedná o stránky věnované ženám či mužům.
DŮVOD: Pokud jste byli doposud šťastní, nebo jste pokládali váš osobní či milostný život za relativně spokojený, tak právě tady zjistíte, jak žijete nenaplněný, strašný a zbytečný život.
PROČ? Protože jen na těchto stránkách vám poradí, jak má vypadat správný vztah, dokonce vám to shrnou do několika jednoduchých bodů. Nesplňujete je? Chyba! Vztah vám dlouhodobě nevydrží. A co váš milostný život? Mysleli jste si, že je v pořádku, tak to nesmíte opomenout odborné články, co všechno musíte dělat nebo využít pro spokojenost vaši či partnera/ky. Ještě jste to nikdy nezkoušeli? Chyba! Tak to máte tedy sakra mizerný milostný život. Ale nebojte! Na stejných stránkách vám rádi poradí, jak to napravit.
VÝSLEDEK: Deprese… nad naprosto nenaplněným vlastním životem, nebo nad brzkým rozpadem vašeho partnerského či manželského vztahu.

Takhle jsi prostě dokonalá aneb Zatni zuby

14. ledna 2016 v 19:00 | Ivet Pe |  Příběh: ŽANET A ANET A DALŠÍ EXOTI
Anet přináší své kamarádce Žanet to, co jí slíbila, aby to mohla vyzkoušet na svém dalším rande naslepo. S tou úžasnou věcí třepe v rukách a rozplývá se: "Je to fakt úžasný. Slyšela jsi už o těch korzetech na hubnutí, co využívají hlavně celebrity? Tak tohle je mnohem lepší! Na tyhle stahující kraťásky prostě nikdy nezapomeneš. A je to poměrně nový a moc lidí to nemá. Jsou krásný viď?"
"Ošklivější bombarďáky jsem snad neviděla," oponuje zklamaně Žanet, které ta šedivá a škaredá věc připadá hnusná.
Anet se ale dál rozplývá: "Náhodou jsou úžasný a všem chlapům se to líbí, připadá jim to sexy."
"Vážně, jak si na to přišla?" pochybuje o tom Žanet.
"Říkal to přece doktor Sparks," opáčí rozhodně Anet.
"To je kdo?" ptá se zmatená Žanet.
Anet si povzdechne nad kamarádčinou neznalostí a začne s vysvětlováním: "No přece ten doktor z reklamy. Říkal, že jsou naprosto skvělé, pohodlné, a krásné a všechny v tom budeme vypadat dokonale. A pak vyprávěl, jak mu to připadá nádherný a sexy. Doktor Sparks by přece nelhal, vypadá tak důvěryhodně."
"Jasně." Žanet zakroutí hlavou a táže se své dobře informované kamarádky: "A kde máš ten zbytek?"
"Jaký zbytek, to je celý," odpovídá Anet.
Žanet celá překvapená dodává: "Vždyť je to neskutečně titěrný!"
Anet se usměje: "No, sice to dá menší prácičku se do toho nasoukat, ale když jsem se do toho dostala já, tak ty to taky zvládneš. I když… no… no, není nic, co bych nezvládla, já tě do toho dostanu! Neboj!"


Dopis Laury Doloranové

11. ledna 2016 v 0:06 | Ivet Pe |  Moje povídky

Když jsem byla v pubertě, dost často jsem přemýšlela nad tím, jak se asi cítí odsouzenec poslední den před popravou. Co jí, co dělá, o čem přemýšlí? A co dělá člověk, který ví, že zítra umře, protože prohraje svůj boj se zákeřnou nemocí? Jaký je jeho den, užije si ho do poslední chvíle, anebo nemá na nic pomyšlení a je to jen útrpné čekání? Poslední den běžných lidí je asi stejný jako kterýkoliv jejich jiný den, protože většina netuší, že je jejich poslední… Ale co ti, kteří to vědí? Vědí, že zítra již nic nebude. Nic je nečeká. Dnes je to prostě konečná!

Mladí často přemýšlí o nesmyslech, postupem času na ně však zapomenou a jdou dál. Ale co když se to vrátí zpátky a nejsou to již jen hloupé pubertální myšlenky. Je to něco skutečného, téměř hmatatelného, něco děsivého, něco definitivního, něco o čem víte jen a jen vy. A všem kolem by to bylo stejně úplně jedno!

Ano, je těžké si to připustit, ale je to vážně poslední den mého života… Je devět ráno, neděle. A zítra touhle dobou, bude už vše, co se mě kdy týkalo, zapomenuto. Po všem zbude jen prach. Celou noc jsem přemýšlela o tom, co budu dělat dnes - něco velkolepého. I přestože vážně nemám náladu, protože z hlavy nemůžu vypustit myšlenky na to, co bude zítra, tak si dnešek vážně užiju. Konečně prožiju něco skvělého!