Čekání je dřina

31. ledna 2016 v 17:57 | Ivet Pe |  Nesmrtelnost chrousta a jiné důležitější úvahy
Dnes vám přináším seznam věcí, na co vše se dá čekat. Možná se v něčem poznáte a možná vás to trochu pobaví. A na co tedy čekám, čekáš, čekáme?

1. Čekám tu na tebe celou věčnost
Tak tuto větu říkají nejčastěji muži ženám. Nebudeme si nic nalhávat, ženy většinou nechodí včas. V této chvíli si raději dobře rozmyslete, co řeknete dále, protože na větu typu: "Čekám tu na tebe jako idiot už třičtvrtě hodiny." Byste mohli dostat velmi nemilou odpověď: "Nemůžu za to, že neumíš čekat jinak." Poté může následovat ještě pár informativní vět o tom, že byste měli být ve skutečnosti nadšení, že právě vy na ni můžete čekat, protože je tak výjimečná, a to je i ten důvod, proč musí chodit později než ostatní ženy, kterým stačí zpoždění tak deset minut. Než něco uděláte, tak přemýšlejte. Mějte na paměti, že i u nás je vražda trestná - byť v afektu.


2. Čekám na tu pravou/na prince na bílém koni
Tady dost záleží na tom, kde čekáte. Pokud čekáte doma ve svém pokoji, tak byste se také nemuseli nikdy dočkat. A to by byla veliká škoda. Tak vyrazte ven a hledejte. Musíte si ale vybrat vhodné místo, protože třeba takový princ by určitě u nějaké pochybné hospody svého koně ani nepřibrzdil, takže i tam byste ho jistě hledali marně.

3. Čekám na tramvaj/vlak/autobus
Jistě to znáte, a pokud jezdíte veřejnou dopravou pravidelně, tak i několikrát denně. Stojíte na zastávce či na nástupišti už třicet minut a ono se stále nic neděje. A přitom třeba tramvaj měla jet už nejméně třikrát. Mají zase zpoždění. Takové zpoždění může být z nejrůznějších důvodů - pršelo, fouká vítr, napadl milimetr sněhu, svítí sluníčko, vždy se prostě něco najde. Na nádraží vás samozřejmě co nejdříve upozorní na to, co se stalo, a že oprava zabere pár minut. Divíte se, když to ani po třech hodinách stále nejede? To máte tak, oni zprvu ani sami nevědí, proč to nejede, ale nechtějí vás nechat v nejistotě, tak pro vás vyberou nějakou vhodnou příčinu. Pokud to tedy ani po několika hodinách nejede, nezoufejte, oni stále hledají a již brzy jistě najdou.

4. Čekám na tatínka/maminku
Tady pozor, pokud tohle uslyšíte, tak máte problém. Obzvláště pokud jste zodpovědný pracovník. Musíte zabezpečit ztraceného špunta na svém pracovišti, zatímco jeho rodiče spokojeně a v klidu nakupují nebo dělají úplně v klidu něco jiného. Můžete samozřejmě předstírat, že jste si ho nevšimli, ale to by vám také nemuselo projít. Musíte si vybrat, jestli přehodíte tuto zodpovědnost na někoho jiného, například k takto závažnému případu přivoláte policisty. Anebo si zahrajete na Sherlocka Holmese a vypátráte jeho rodiče sami.

5. Čekám na nápad
Tak na ten čekáme všichni. A on shůry nepřichází a nepřichází. A tak nám nezbývá nic jiného, než se druhý den vydat opět do té naší otravné práce.

6. Čekám na štěstí
Zde si musíte odpověď na jednoduchou otázku. Jste bohatí? Pokud ano, tak u vás štěstí už bylo. Tak co byste ještě chtěli? Pokud ne, tak na něj už nečekejte, kdyby chtělo, již by dorazilo. Vezměte svůj život do vlastních rukou. Někdy se můžeme divit, že ti bohatí lidé mají stále takové štěstí a my nic. Představte si, že štěstí rádo tráví čas v krásných vilách a honosných čtvrtích a do chudých míst se mu moc nechce. Nebo vy byste raději chodili do chudinských čtvrtí, než trávili čas v nějakém honosném sídle?

7. Čekám na ježíška
Pokud to říká malé dítě, tak je vše v pořádku. A co vy, říkáte to také? Vážně? Vážně? Ale no tak! Pokud si pod stromeček něco přejete, tak to raději řekněte svým blízkým, ať vám to mohou koupit. Pokud to nejde, tak si zajděte do obchodu a udělejte si radost sami. Jenom vy sami nejlépe více, co by vám udělalo radost.

8. Čekám na žádost o ruku
Čekáte už dlouho? Tak byste se také nemuseli nikdy dočkat. Vaše polovička nemusí vůbec tušit, že vy na něco čekáte. Zkuste si to raději probrat a otevřeně si o tom promluvit, jedině tak můžete zjistit, jestli na danou situaci máte stejný názor. A pokud ne, tak alespoň už nemusíte čekat zbytečně.

9. Čekám na to, až dostaneš rozum
Jistě si vzpomínáte, že vám to třeba říkali rodiče. "Čekám, až konečně dospěješ." "Kdy ty jen dostaneš rozum?" Mně osobně to vždy lezlo na nervy. Asi nikdy nepochopíme, proč jim můžou naše záliby ležet tak v žaludku, že nás neustále dokážou osočovat, že se chováme jako nedospělí. Pokud vám to ale nyní říká i vaše drahá polovička, tak to také není nic příjemného. Pravděpodobně to ale bude jejich chyba, oni jen prostě nedokážou pochopit důležitost toho, co děláte, a proto to nazývají dětinským.

10. Čekám na tvoji chybu
Jestliže vám tohle řekne váš šéf, tak máte zajisté vážný problém. A taky máte smůlu!

A na co čekáte vy? Vybrali jste si něco ze seznamu, nebo čekáte na něco úplně jiného? Podělte se o to se mnou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 31. ledna 2016 v 19:22 | Reagovat

Velice pravdivý článek!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama