Tohle rozhodně nedělejte!

20. ledna 2016 v 18:19 | Ivet Pe |  Nesmrtelnost chrousta a jiné důležitější úvahy
Rozhodla jsem se vytvořit malý přehled věcí, které byste opravdu, ale opravdu neměli dělat! Jedná se totiž o 4 největší chyby, které mohou vážně, ale skutečně vážně poznamenat vás samotné nebo váš dosavadní život.

1. Klikat na nejrůznější portály plné rad, ať už se jedná o stránky věnované ženám či mužům.
DŮVOD: Pokud jste byli doposud šťastní, nebo jste pokládali váš osobní či milostný život za relativně spokojený, tak právě tady zjistíte, jak žijete nenaplněný, strašný a zbytečný život.
PROČ? Protože jen na těchto stránkách vám poradí, jak má vypadat správný vztah, dokonce vám to shrnou do několika jednoduchých bodů. Nesplňujete je? Chyba! Vztah vám dlouhodobě nevydrží. A co váš milostný život? Mysleli jste si, že je v pořádku, tak to nesmíte opomenout odborné články, co všechno musíte dělat nebo využít pro spokojenost vaši či partnera/ky. Ještě jste to nikdy nezkoušeli? Chyba! Tak to máte tedy sakra mizerný milostný život. Ale nebojte! Na stejných stránkách vám rádi poradí, jak to napravit.
VÝSLEDEK: Deprese… nad naprosto nenaplněným vlastním životem, nebo nad brzkým rozpadem vašeho partnerského či manželského vztahu.


2. Všímat si reklam, které na vás pořádají nálety na každém vašem kroku.
DŮVOD: Pokud jste si doposud mysleli, že vlastníte vše, co nezbytně potřebujete pro váš spokojený a klidný život, a že není nic, co by vám chybělo pro vaše přežití a bez čeho nedokáže udělat už ani krok, tak zjistíte, jak jste se šeredně mýlili.
PROČ? Protože jen díky těmto skvělým reklamám se dozvíte, co zaručeně musíte mít a má to už opravdu každý. Problém nastane, pokud se jedná o pro vás zbytečnou věc, která je ještě k tomu neskutečně drahá. Nevadí! I tak ji musíte mít. Nedokážete-li danou věc ocenit v současnosti, jistě změníte názor v blízké budoucnosti.
VÝSLEDEK: Bankrot… a to jak finanční, tak i vaší sebedůvěry nad neskutečnou neschopností vyprat či vyčistit věc zaručeně dokonalým prostředkem, kterým to zvládne úplně každý - tedy ovšem kromě vás.

3. Otevírat noviny a časopisy, které se věnují rádoby hvězdám a celebritám.
DŮVOD: Pokud vám doposud připadalo, že vypadáte poměrně obstojně a kolem vás se pohybují zajímaví a pohlední lidé, tak rychle zjistíte, že nevíte nic o okolním světě.
PROČ? A) Protože pokud jste muž, tak získáte představu, že existují ženy, které mají obří vnady, dlouhé nohy, vyzáblou a přesto sexy postavu a v sedmdesáti letech vypadají stále na dvacet. Na druhou stranu se ale dozvíte, že vy nevypadáte dostatečně hezky, protože nemáte perfektně namakané a lesklé tělo ani dostatečné množství charisma.
B) Protože pokud jste žena, tak se dozvíte, že muži, které jste měla to štěstí dosud vidět na vlastní oči, nejsou nic moc v porovnání s těmi pány s vypracovanými těly usmívajícími se na vás z novin. Na druhou stranu ale zjistíte, že prostě nevypadáte dobře, protože nejste i bez make-upu nádherné, nejste tak dokonale hubené a prsaté a týden po porodu nemáte postavu jako topmodelka.
VÝSLEDEK: Beznaděj… ale přiznejte si narovinu, že nikdy nebudete vypadat takhle dobře, protože nemáte takové znalosti a možnosti, abyste své fotky dokázali správně upravit v programech pro to určených a nejste ani tak nechutně bohatí, aby to někdo upravil za vás.

4. Chodit na sociální sítě a to ani, když jsou na nich už úplně všichni.
DŮVOD: Pokud jste si doposud mysleli, že si vystačíte s informacemi, které už víte, tak se právě tady dozvíte, že ještě zdaleka nevíte dost.
PROČ? Protože vás na sociálních sítích zahltí spousta informací, o kterých jste se dosud nesprávně domnívali, že je k životu nepotřebujete. Zjistíte například, co právě jí cizí slečna nebo jaká noční můra se zdála nějakému puberťákovi nebo co má na sobě právě váš šéf. Ale pokud budete mít štěstí, tak narazíte i na skvělé fotky, které vás určitě poučí. Například zjistíte, jak vhodně našpulit rty, abyste vypadali jako sexy idiot nebo jak vypadá vaše otravná sousedka hned po ránu. No uznejte, kdo by tohle všechno nechtěl vědět a vidět.
VÝSLEDEK: Šílenství… no co si budeme namlouvat, některé fotky a informace mohou vyvolat trauma, na které už v životě nikdy nezapomenete.

ZÁVĚR: Pokud se skutečně vyvarujete těchto 4 velkých chyb, tak… Shrňme si to - budete šťastní, budete mít peníze, budete mít naději ve světlejší zítřky a budete naprosto duševně zdraví. A to se rozhodně vyplatí! Nemyslíte?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 hellboy hellboy | Web | 20. ledna 2016 v 18:24 | Reagovat

no, skvělý, díky :-) :D

2 naoki-keiko naoki-keiko | 20. ledna 2016 v 18:35 | Reagovat

S třemi prvními jsem celý život neměla problém, buď se jim vyhýbám (např. bod 2 a 3) a ostatnímu se směju anebo přemítám, jestli to není náhodou kravina a potom, jak moc je velká.
S bodem č. 4 je to složitější, na druhou stranu i s tím se dá vyrovnat, například, když si vytyčíš cíl, že budeš po dobu pobytu na soc. síti jenom s někým chatovat. No a pak to dodržet. :) Přeji hodně štěstí.

3 Dorian Dorian | Web | 20. ledna 2016 v 18:54 | Reagovat

A život bude pěkně nudný. Kde bych byl bez své pravidelné dávky konspiračních teorií z tumblru, roztomilých koťátek z facebooku a informací o stádiu druhého těhotenství Kim Kardashian? :D :D

Ale teď vážně, sociální sítě jsou důležitý komunikační prostředek téhle doby a pokud místo emailu nechceš začít chovat poštovní holuby, tak je taková poznámka dost pokrytecká...

4 Kalypsó Kalypsó | E-mail | Web | 20. ledna 2016 v 18:55 | Reagovat

Máš naprostou pravdu! Škoda, že zvědavost je silnější :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama